KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
PKS
MPK
LOTTO
Powiat:

czwartek, 20 listopada 2014

Anatola, Sedzimira, Rafala

Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym tych z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest policja. Chociaż maksymalne nominalne opro
dzisiaj, 8 godz temu

Marciniszyn musi przeprosić

W środę, 19 listopada Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał postanowienie nakazujące Komitetowi Wyborczemu Wyborców Alicji Synowskiej opublikowanie sprostowania rozpowszechnianych nieprawdziwych informacji dotyczących prezydenta Wojciecha Murdzka i Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”. Komitet ma także przeprosić prezydenta.
dzisiaj, 11 godz temu
2

Romeo i Julka - Alchemicy nadchodzą

Bilety na kolejne spektakle dorosłych Alchemików, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Już w grudniu dadzą nam pokaz talentu, tym razem w dość poważnym wydaniu.
dzisiaj, 13 godz temu

Jakie inwestycje zrealizują Świebodzice w ramach Budżetu Obywatelskiego?

Przebudowa nowej drogi dwupasmowej z Wałbrzycha do Świebodzic, Świdnicy, położenie nowej nawierzchni od Bramy Lwów w kierunku do Książa, rewitalizacja parku i wiele innych, bo aż 17 w nadchodzącym roku, a w perspektywie kolejnych lat blisko 50 zgłoszonych przez mieszkańców projektów w ramach tegorocznej edycji "Budżetu partycypacyjnego" zostanie wdrożonych do planu inwestycyjnego Gminy Świebodzice.
środa, 19.11.2014 15:10
1

Chaos w PKW. Możliwe powtórne wybory?

18 listopada portal niebezpiecznik.pl podał informację o dwóch włamaniach na stronę Państwowej Komisji Wyborczej i wykradnięciu danych członków komisji. To jednak nie wszystko. Oprócz chaosu związanego z liczeniem głosów, który już dawno sięgnął granicy absurdu, w sieci pojawiają się również informacje o dziecinnie łatwym sposobie logowania się na serwer PKW i możliwości ingerowania w głosy. Czy to zapowiada powtórkę z wyborów? Nie wyklucza tego w rozmowie z portalem wp.pl Cezary Grabraczyk, minister sprawiedliwości oraz wielcy wygrani działacze PiS-u.
środa, 19.11.2014 14:09

British Trip - wideopodsumowanie wyprawy ekipy Busem Przez Świat

Bruksela, Belgia, Irlandia - m.in, takie kraje odwiedziła ekipa "Busem Przez Świat". Zapraszamy do obejrzenia filmu z 3-tygodniowej wyprawy dwoma busami do Wielkiej Brytanii – British Trip 2014.
środa, 19.11.2014 12:45

Pożar w świebodzickiej fabryce

17 listopada w godzinach popołudniowych doszło do pożaru na terenie byłego zakładu Silena w Świebodzicach. - Zaalarmowano nas do zdarzenia w Świebodzicach. Na terenie byłych zakładów przemysłu lniarskiego "Silena" wybuchł pożar. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, działania prowadziły już dwa zastępy z JRG Świebodzice.Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu linii gaśniczej i podaniu dwóch prądów wody przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dr&oacu
środa, 19.11.2014 10:41
1

Hannibal Smoke opowie o tajemnicach regionu

Już w najbliższy czwartek, 20 listopada o godz. 18:00, w sali reprezentacyjnej Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach odbędzie się spotkanie z wyjątkowym gościem. O zabytkach i tajemnicach Dolnego Śląska opowie zgromadzonym sam Hannibal Smoke.
środa, 19.11.2014 09:18

Aktorzy, nauczyciele, samorządowcy... na 1 scenie!

Emilia Krakowska, Maria Niklińska, Agnieszka Kawiorska, Mirosław Oczkoś czy Łukasz Płoszajski razem z nauczycielami, samorządowcami i uczniami zaprezentowali się w "Skrzypku na dachu".
wtorek, 18.11.2014 15:32

Komisje Wyborcze liczą

System Państwowej Komisji Wyborczej jest nie do końca sprawny, dlatego tak długo trwa zliczanie głosów. Komisje wyborcze wciąż pracują.
wtorek, 18.11.2014 13:50

Zawodnicy ze Świebodzic zmierzą się na Heros Fight Night

Już w najbliższą sobotę w hali "Arena Berlin" odbędzie się zawodowa gala Heros Fight Night. Zaprezentuje się na niej aż trzech zawodników ze świebodzickiego K.O. Gym.
wtorek, 18.11.2014 12:20

Centrum Świdnicy i lodowisko hot-spotem

Stanisław Huskowski, wiceminister administracji i cyfryzacji, gościł w Świdnicy, by posłuchać o pomyśle świdnickiej młodzieży na darmowe hot-spoty w mieście.
wtorek, 18.11.2014 10:15

40-tka ŚKPR-u

40. rocznicę istnienia świętował Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Taki kawałek historii uczczono - nie mogło być inaczej - meczem szczypiornistów, ale towarzyszyły temu też inne wydarzenia.
wtorek, 18.11.2014 08:30

Dogrywka w Świdnicy. Dla kogo poparcie? Komentarze kandydatów

W Świdnicy będzie II tura i jak wiadomo wiele zależeć teraz będzie od przekazanego poparcia przez innych kandydatów na prezydenta. Jak Ci oceniają wybory i co mówią w sprawie dogrywki?
poniedziałek, 17.11.2014 15:04
9

Wybory samorządowe oczami internautów

Internauci nie zostawili suchej nitki na Państwowej Komisji Wyborczej tworząc prześmiewcze memy. Ma to związek z ciągłymi awariami systemu przez, który większość miejskich komisji musi wszystko spisywać ręcznie. W części z nich  wstrzymano nawet prace w związku z problemami z oprogramowaniem komputerowym. System, który miał ułatwić pracę komisjom tym razem zawiódł.  Oberwało się również politykom. W naszej galerii, najlepsze MEMY z wyborów samorządowych 2014 roku.
poniedziałek, 17.11.2014 15:55

Kabaret Pod Wyrwigroszem w Strzegomiu/ konkurs

Już 4 grudnia o godzinie 20, jeden z najbardziej znanych polskich kabaretów wystąpi w Strzegomskim Centrum Kultury ze swoim jubileuszowym programem pt.:" Variate, czyli czego nie zobaczysz w radio i nie usłyszysz w telewizji". Kabaret pod Wyrwigroszem – polski kabaret założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując "Między Bugiem
poniedziałek, 17.11.2014 16:00

II tura w Świdnicy

Wstępnie wiadomo, że w Świdnicy dojdzie do drugiej tury wyborów.
poniedziałek, 17.11.2014 11:20
3

8 przypadków złamania ciszy wyborczej w Powiecie Świdnickim

Do 8 incydentów doszło 16 listopada w czasie trwania ciszy wyborczej. 4 z nich miały miejsce na terenie Świdnicy, 2 w Żarowie, 1 w Strzegomiu oraz 1 w Świebodzicach. Zgłoszenia dotyczyły głównie jazdy po mieście oklejonymi reklamami wyborczymi autami, ale także agitacji na portalu społecznościowym. W Świebodzicach mężczyzna niszczył plakaty wyborcze. Zostało zakwalifikowane to jako wykroczenie. - W tej chwili policja prowadzi czynności wyjaśniające polegające m.in. na ustaleniu i przesłuchaniu świadków. Nieste
poniedziałek, 17.11.2014 10:54

Wielcy przegrani wyborów

Od wielu lat udzielali się w polityce lokalnej i byli członkami rady miasta. Niestety świdniczanie nie dali im kolejnego kredytu zaufania i znaleźli się poza nawiasem. Zaskoczeniem może być brak poparcia dla byłej już przewodniczącej rady, startującej z listy Platformy Obywatelskiej, Joanny Gadzińskiej. Tadeusz Grabowski, który był wieloletnim członkiem Wspólnoty Samorządowej finalnie opuścił jej szeregi by startować z własnego komitetu. Przegrał walkę o fotel radnego z debiutującym Marcinem Paluszkiem ze Świdnickiego Forum Rozwoju.  Żadnego kandydata do Rady Miasta ze swojego komitetu nie wprowadziła Alicja Syn
poniedziałek, 17.11.2014 10:09
6

Koniec głosowania! Trwa liczenie głosów! Aktualizacja - są pierwsze wyniki!

Według sondażu dla TVP, Polsat News i TVN wybory w województwie dolnośląskim wygrywa Platforma Obywatelska, a za nią jest PiS i Bezpartyjni Samorządowcy.
niedziela, 16.11.2014 21:15
3

Potrącenie pieszego na ulicy 1-go Maja w Świdnicy/ aktualizacja

16 listopada około godziny 16.00 na przejściu dla pieszych na ulicy 1-go Maja w Świdnicy doszło do potrącenia. Kierujący samochodem osobowym na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła idącego przez nie 73-letniego mężczyznę, który został odwieziony do szpitala. Na miejscu czynności prowadzi policja. - 73-latek został potrącony na przejściu dla pieszych przez 24-letniego mieszkańca Świdnicy. Poszkodowany był nietrzećwy, w wydychanym powietrzu miał 0.8 promila alkoholu. Został odwieziony do szpitala z ogólnym potłucze
niedziela, 16.11.2014 16:59

Trwa głosowanie w wyborach - frekwencja w Świdnicy i w gminie/ Aktualizacja godz. 21.00

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji. Do godziny 12 wyniosła ona w kraju 4 220 017, co stanowi 14,59% uprawnionych do głosowania.   Relacja: godzina 21.00 Koniec głosowania! Ruszyło liczenie głosów! godzina 19.30 Powiat Świdnicki Ogólna frekwencja w powiecie świdnickim wyniosła (na godz. 17.30 - 37.78%)
niedziela, 16.11.2014 14:36

Wystąpią podtopienia, będą utrudnienia na drodzie... - ten system Ci o tym powie

Dzięki systemowi RSO, każdy osoba posiadająca telefon komórkowy czy oglądająca telewizję publiczną będzie powiadomiona o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych.
niedziela, 16.11.2014 10:00
1

Sylwester w świdnickim Rynku - będzie czy nie?

Świdnicki Ośrodek Kultury przez internet badał, czy chęcią czy niechęcią do organizacji nocy sylwestrowej w Rynku, pałają mieszkańcy miasta.
sobota, 15.11.2014 08:00

Brał na litość - czy Ciebie też oszukał?

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy poszukują osób, które we wrześniu tego roku na ul. Łukowej i w Rynku przekazały pieniądze na rzecz Schroniska dla zwierząt w Dzierżoniowie.
piątek, 14.11.2014 14:46
1

Sporo marihuany w mieszkaniu 26-latka

Wysoka kara pozbawienia wolności może grozić 26-letniemu mieszkańcowi Świdnicy zatrzymanemu przez policjantów za posiadanie marihuany.
piątek, 14.11.2014 11:50
8

Z kim urząd podpisał umowy?

Nazwiska i imiona osób, z którymi miasto zawiera umowy o dzieło lub zlecenia, nie są chronione ze względu na prywatność, co oznacza, że gmina musi je ujawnić na żądanie każdego, kto tego zażąda - uznał Sąd Najwyższy w precedensowym wyroku z 2012 roku ws. przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz. W zw
piątek, 14.11.2014 13:30
3

Wojciech Murdzek pozywa, a Robert Garstecki oświadcza

W czwartek, 13 listopada do Sądu Okręgowego w Świdnicy został złożony pozew przeciwko Robertowi Garsteckiemu przez pełnomocnika Wojciecha Murdzka. Chodzi o rozpowszechnianie przez radnego Prawa i Sprawiedliwości nieprawdziwych informacji dotyczących m.in. finansowania kampanii wyborczej Murdzka  w sposób niezgodny z prawem, oraz  zmuszania dyrektorów placówek miejskich  do wpłat pieniędzy na rzecz komitetu wyborczego. &l
piątek, 14.11.2014 10:30
1

Co sekundę ktoś ginie w wypadku drogowym

W niedzielę, 16 listopada 2014 roku przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jak podają statystyki corocznie na świecie, co sekundę ktoś ginie na drodze.
niedziela, 16.11.2014 08:00

Co grają w kinie Cinema3D?

  W tym tygodniu świdnickie kino Cinema3D zaprasza na pokaz specjalny opery "Aida", wielką, światową premierę filmu "Igrzyska Śmierci: Kosogłos" oraz bajkę dla dzieci "Siedmiu krasnoludków ratuje śpiącą królewnę 2D/3D". Zap
piątek, 14.11.2014 15:30
dzisiaj, 13 godz temu
środa, 19.11.2014 15:20
1
środa, 19.11.2014 14:25
środa, 19.11.2014 11:39
środa, 19.11.2014 11:10
środa, 19.11.2014 09:25
środa, 19.11.2014 09:04
wtorek, 18.11.2014 13:00
wtorek, 18.11.2014 10:00
poniedziałek, 17.11.2014 16:10

Najczęściej

dzisiaj, 11 godz temu
2
środa, 19.11.2014 15:20
1
środa, 19.11.2014 10:41
1
poniedziałek, 17.11.2014 11:20
3
poniedziałek, 17.11.2014 10:09
6
Elbi auto serwis
Elbi auto serwis
Alcom
Alcom
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Ogród non stop
Ogród non stop
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Centrum Renesans
Centrum Renesans
Agro
Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Magia Dotyku
Magia Dotyku
Twój Uśmiech
Twój Uśmiech
T.S.A. Elektronik
T.S.A. Elektronik
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
AR Systemy Grzewcze
AR Systemy Grzewcze
Smart Szkoła Językowa
Smart Szkoła Językowa
Meble na zamówienie
Meble na zamówienie
Zakład Pogrzebowy
Zakład Pogrzebowy