komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 14 grudnia 2017

Alfreda, Izydora

„Aktywny senior, aktywny uczeń”

czwartek, 7.12.2017 10:17 , komentarze: 0 , odsłony: 404
kategorie artykułu:

W odpowiedzi na konkurs organizowany przez Urząd Miasta Świdnicy „Miejsce przyjazne Wolontariuszom” uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy XV Wspaniałych, działający obecnie przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy, zainicjowali akcję „Aktywny senior, aktywny uczeń”. Celem inicjatywy była integracja międzypokoleniowa, zwrócenie uwagi uczniów na to, że ludzie w dojrzałym wieku, z bagażem doświadczeń, mają ogromną wiedzę i instynktowne wyczucie sytuacji. Uczniowie zaplanowali stworzenie platformy do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Razem z seniorami - młodzież uczestniczyła w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej i poruszających tematykę współczesnych zagrożeń w życiu seniora, wspólnie podczas sobotniego przedpołudnia uczniowie wraz z seniorami uszyli ponad setkę miśków dla dzieci przebywających w świdnickim szpitalu Latawiec.

Kolejnym wspólnym działaniem – były zajęcia fitness dla uczennic i aktywnych seniorek, na które nasze zaprzyjaźnione panie uczęszczają dwa razy w tygodniu. Dzięki uprzejmości właścicieli Centrum Fitness BodyArt państwu Grażynie i Jerzemu Sosnowskim – nasze uczennice wspólnie z seniorkami uzyskały „pozytywną" przestrzeń do spotkań, gdzie można było w przyjaznej atmosferze pokonywać bariery pokoleniowe. Takie nietypowe zajęcia fitness, oprócz dostarczenia olbrzymiej dawki endorfin, które wydzielane podczas wysiłku wprawiają w stan euforii i tym samym pozwalają nam zachować pogodny nastrój – udowodniły, że to wspaniała okazja do zacieśnienia więzi rodzinnych oraz pretekst, żeby spędzać z wnukami więcej czasu. Takie zajęcia to również korzyści zdrowotne dla obu stron i możliwość korzystania z doświadczenia dojrzałych osób i wsparcia młodszych.

Na nasze zaproszenie do udziału w akcji „Aktywny senior, aktywny uczeń„ odpowiedzieli seniorzy z Klubu Vigor, ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dziadkowie i babcie naszych uczniów, a także zaprzyjaźnione mieszkanki Świdnicy.

To nie koniec naszych działań, już zaplanowano kolejne spotkanie z seniorami, którzy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania z uczniami podczas Szkolnych Jasełek.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
środa, 13.12.2017 13:52
środa, 13.12.2017 13:48
środa, 13.12.2017 13:39
środa, 13.12.2017 13:26
środa, 13.12.2017 12:12
środa, 13.12.2017 09:06
środa, 13.12.2017 08:26
środa, 13.12.2017 08:25
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Auto Max
Auto Max
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Miral
Miral