komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 14 grudnia 2017

Alfreda, Izydora

[FOTO] III Świdnicki Tydzień Bliskości za nami

poniedziałek, 9.10.2017 12:14 , komentarze: 1 , odsłony: 674
kategorie artykułu:

Warsztaty, wykłady, zajęcia dla maluszków i dla ich rodziców – Mamy co kochamy, czyli Stowarzyszenie Świdnickich Mam po raz trzeci uczciło październikowy International Babywearing Week, czyli Międzynarodowy Tydzień Noszenia Dzieci organizując Świdnicki Tydzień Bliskości.

- W zajęciach ogółem wzięło udział około siedemdziesięciu osób - mówi Monika Adamczyk, sekretarz stowarzyszenia. Miejsca były limitowane ze względu na warunki lokalowe oraz kameralny charakter warsztatów. Wszak chodziło o bliskość.

- Najbardziej chyba cieszy, gdy na kolejnych zajęciach widzimy te same twarze, zainteresowane tematyką bliskości i wchłaniające tę wiedzę - mówi Karolina Osińska-Marcińczyk z Mamy co kochamy. - Tak było też w poprzednich latach i na dodatek zdarzało się, że uczestniczki warsztatów zasilały wkrótce szeregi stowarzyszenia Mamy co kochamy.

- Cieszę się ogromnie, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. Żałuję, że nie na wszystko pozwoliły mi obowiązki - mówi Karolina Czajkowska-Kolon, która wybrała się na kilka zajęć. - Dziękuję organizatorkom za cudownie spędzony czas i wiedzę, jaką otrzymałam.

Skoro to Międzynarodowy Tydzień Noszenia Dzieci, to oczywiście nie zabrakło warsztatów chustowych, które prowadziła Monika Kalitka, Doradca Noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie ClauWi®. Warto przy okazji zaznaczyć, że stowarzyszenie dysponuje kilkoma chustami do noszenia dzieci, które można wypożyczać, aby sprawdzić, czy noszenie w chuście to jest to, czego potrzebujemy my i nasze dziecko.

Jednak nie wszystko się wokół chust kręciło. Mieszkanki Świdnicy i okolic miały okazję porozmawiać o trudach i pięknie porodu z położną Adelą Białoboki-Chylińską, o granicach w relacji dorosły-dziecko z Urszulą Larecką i Pauliną Rękas ze Szkoły dla Rodziców, a o opiece stomatologicznej nad kobietą w ciąży i małym dzieckiem ze stomatolog Pauliną Drozdowską. Świdnicka szkoła Muzaza przeprowadziła zajęcia umuzykalniające dla maluszków od urodzenia do 4 roku życia, a twórczyni Muzazy, Katarzyna Szymko-Kawalec, opowiedziała też o teorii uczenia się muzyki. Agnieszka Rogaczewska, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala dla niemowląt oraz Shantala Bodytouch dla dorosłych, poprowadziła warsztaty z masażu Shantala, a Marta Marks, trenerka komunikacji opartej na empatii – warsztaty pod hasłem „Szakal i żyrafa w komunikacji”.

Było... inspirująco. A oprócz zajęć prowadzonych w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy przy ul. Długiej 33 stowarzyszenie Mamy co kochamy przeprowadziło kilka konkursów na swoim profilu społecznościowym. Do wygrania były książki sponsora imprezy – wydawnictwa Mamania. A do tego codziennie jeden z uczestników III ŚTB otrzymywał upominki od pozostałych sponsorów.

- Dziękuję za wspólnie spędzony czas, za możliwość udziału w warsztatach - mówi Marzena Leszczyńska, uczestniczka III ŚTB. - Dziękuję za otwartość, ciepło, poświęconą uwagę oraz za świetne wykłady. Ale przede wszystkim dziękuję za bliskość z wami, za „Mamy co kochamy”, za wspólną relację, za to, że mogłam po prostu być. Za bliskość z samą sobą. Cudowny czas. Dziękuję. Czekam z niecierpliwością na kolejny rok!

- Chcę podziękować wam, drodzy uczestnicy - mówi Monika Kalitka, jedna z pomysłodawczyń imprezy. - Bez was, waszego uczestnictwa ten Tydzień nie udał by się. To wy nadaliście mu sens: waszą obecnością, rozmowami, wymianą doświadczeń. Tym, że przyszliście i byliście otwarci na nową wiedzę. Jestem ogromnie wdzięczna za to, że mogłam Was poznać, porozmawiać, widzieć was, jak tworzycie z nami to wydarzenie I niby w tym Tygodniu chodziło przede wszystkim o noszenie dzieci w chuście i starałam się, żeby i w naszym Tygodniu chusta była na pierwszym miejscu... ale teraz dotarło do mnie, że chyba ważniejsza dla mnie okazała się ta bliskość. Bliskość między wami a waszymi dziećmi, między sobą nawzajem, kiedy zawiązywały się nowe znajomości, kiedy opowiadaliście wasze historie. I mam nadzieję, że wynieśliście tę bliskość również do waszych domów. Dziękuję wam jeszcze raz i do zobaczenia.

- To wspaniałe, że tak wiele osób i instytucji wsparło naszą inicjatywę - mówi Karolina Osińska-Marcińczyk. - Za rok z pewnością przygotujemy IV Świdnicki Tydzień Bliskości i wiemy, że będą one znów z nami. Podobnie, jak uczestnicy. Za III Świdnicki Tydzień Bliskości wam wszystkim dziękujemy!

 

Wasze komentarze

środa, 13.12.2017 08:25
wtorek, 12.12.2017 15:23
wtorek, 12.12.2017 10:46
poniedziałek, 11.12.2017 13:56
1
poniedziałek, 11.12.2017 12:29
9
poniedziałek, 11.12.2017 09:53
1
poniedziałek, 11.12.2017 08:32
1
piątek, 8.12.2017 07:54
Auto Max
Auto Max
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Miral
Miral
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki