komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 17 grudnia 2017

Olimpii, Lazarza

[FOTO] Policjanci pomogli rannej rowerzystce

środa, 31.5.2017 08:50 , komentarze: 5 , odsłony: 5181
kategorie artykułu:

Dwaj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy udzielili pierwszej pomocy medycznej kobiecie, która w wyniku niefortunnego upadku z roweru uderzyła głową w jezdnię. Oprócz opatrzenia rany funkcjonariusze wezwali też pogotowie ratunkowe, które zabrało rowerzystkę. Tym razem skończyło się na stłuczeniach i kilku szwach, ale przestrzegamy przed jazdą na rowerze bez kasku – może to mieć dużo poważniejsze konsekwencje.

W ostatnią niedzielę, tj. 28 maja, świdniccy dzielnicowi – mł.asp.Adam Kłyszejko i st.asp.Maciej Rzepiak, jechali radiowozem na czynności służbowe. Na odcinku drogi pomiędzy Witoszowem Górnym a Pogorzałą, a zauważyli leżącą na jezdni kobietę, a obok przewrócony rower.

Policjanci od razu zatrzymali samochód w sposób osłaniający miejsce zdarzenia przed ruchem innych pojazdów i podeszli do rowerzystki. Jak się okazało, 44-latka poruszając się jednośladem przewróciła się i nie mając kasku, uderzyła głową w jezdnię.

Funkcjonariusze korzystając z wyposażenia swojej apteczki opatrzyli krwawiącą ranę na głowie kobiety i towarzysząc poszkodowanej oczekiwali z nią na przyjazd wezwanego pogotowia ratunkowego.

Należy podkreślić, iż do udzielających pomocy policjantów przyłączyły się inne przejeżdżające drogą osoby, w tym rowerzyści.

Następnie kobieta została przewieziona karetką do szpitala, gdzie na ranę głowy założono jej kilka szwów, poza tym stwierdzając jedynie otarcia i stłuczenia.

Biorąc pod uwagę fakt, iż rowerzystka poruszała się bez kasku, zjeżdżała z góry, a jej prędkość była spora, obrażenia można uznać za stosunkowo niewielkie. Zdecydowanie odradzamy zatem jazdę bez ochrony głowy, gdyż tego typu zdarzenia mogą skończyć się tragicznie.

- Mąż poszkodowanej złożył serdeczne podziękowania dla policjantów za pomoc udzieloną jego żonie dodając przy tym, iż wraz z małżonką zaopatrzyli się już w kaski rowerowe - mówi rzecznik KPP Świdnica, Grzegorz Oleśkiewicz.

 

Wasze komentarze

Fajna rowerzystka. Ale bym łupał :-P
czwartek, 01.06.2017 20:09 autor: cipkolizek
Szacunek i podziękowania dla władz miasta...
środa, 31.05.2017 09:43 autor: globtroter
czwartek, 14.12.2017 12:31
6
wtorek, 12.12.2017 11:20
3
poniedziałek, 11.12.2017 10:39
sobota, 9.12.2017 09:51
5
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max