komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 14 grudnia 2017

Alfreda, Izydora

[FOTO] Razem na dobre i na złe

sobota, 2.12.2017 18:01 , komentarze: 2 , odsłony: 2405
kategorie artykułu:

W sobotę, 2 grudnia o godzinie 11.00 w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości jubileuszowe dziewięciu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych sześć par ze Świdnicy i trzy pary z gminy wiejskiej Świdnica i Gminy Marcinowice.

W szacownym gronie jubilatów znajduje się jedna para, które świętować będzie diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu, są to: Państwo Sabina i Wiktor Dziakowiczowie. Trzy pary obchodzić będą szmaragdowe gody - 55 rocznicę ślubu, są to: Państwo Leokadia i Stanisław Barnakowie, Państwo Marianna i Kazimierz Chojnaccy i Państwo Maria i Eugeniusz Ussowie. Pozostałe pary obchodzić będą swoje złote gody - 50 lat małżeństwa, są to: Państwo Maria i Teodor Kędziorowie, Państwo Bożena i Adam Magnuszewscy, Państwo Halina i Jan Paterakowie, Państwo Teresa i Zdzisław Sługoccy oraz Państwo Władysława i Kazimierz Wolańscy.

Ceremonia ta, to niezwykły czas nie tylko dla małżonków, ale także dla całych rodzin. Wywołuje wiele wzruszeń, jest miłą okazją do spotkania się z  dawno niewidzianymi członkami rodzin, do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za szczęśliwych małżonków.

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich.

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców miasta Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni poinformować o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego przez jubilatów. Poza aktem małżeństwa konieczne jest okazanie dowodów osobistych obojga małżonków. Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie o nadanie odznaczeń (ok. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).

Pary małżeńskie, które jubileusz złotych godów mają już za sobą, a dotąd nie otrzymały medali, mogą również otrzymać takie odznaczenia. Na uroczystościach jubileuszowych mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, Prezydent Miasta Świdnicy, Wójt Gminy Świdnica i Wójt Gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia oraz drobne upominki.

 

 

Wasze komentarze

TE blaszki co dostali to tylko dostać lepiej by im...
niedziela, 03.12.2017 14:11 autor: dasza
Gratulacje... Tylko pozazdrościć
sobota, 02.12.2017 19:19 autor: Monika
poniedziałek, 11.12.2017 15:15
środa, 13.12.2017 14:18
wtorek, 12.12.2017 14:26
6
wtorek, 12.12.2017 11:20
3
wtorek, 12.12.2017 10:07
4
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz