komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 21 października 2017

Urszuli, Hilarego

[FOTO] Skrajnie wygłodzona suczka uratowana

wtorek, 10.1.2017 13:33 , komentarze: 6 , odsłony: 6718
kategorie artykułu:

Skrajnie zaniedbana, wygłodzona, miesiącami mieszkała w opuszczonym pustostanie. W sobotę, 7 stycznia Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, w Świebodzicach uratował suczkę. Jej właścicielki od roku nie interesowały się psem, ale oddać służbom go nie chciały.

Instytucja została poinformowana przez sąsiadów, że właścicielkami suki są dwie kobiety w wieku około 21 i 28 lat, które przychodzą do zwierzęcia nie częściej niż raz w tygodniu.

- Z informacji przekazanych przez mieszkańców Świebodzic wynikało również, że pies utrzymywany w opuszczonym lokalu przez ostatni rok praktycznie z niego nie wychodził, jak również, że jest skrajnie wychudzony. O sprawie tragicznych warunków bytowych psa informowano lokalną policję – informują inspektorzy.

Podczas interwencji DIOZ ustalił miejsce zatrudnienia właścicielki psa. inspektorzy chcieli, by kobieta pokazała im w jakich warunkach żyje suczka. Niestety, pomimo tych próśb nie zgodziła się, i pomimo, że jest ona dla niej problemem – to psa nie odda. - Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji ze Świebodzic, którzy pomimo zgłoszenia dotyczącego możliwości znęcania się nad psem, nie byli skuteczni i nie wymusili na właścicielce okazania zwierzęcia. Policjanci wykazali się kompletną nieznajomością przepisów ustawy o ochronie zwierząt oraz kodeksu postępowania karnego, utrudniali prowadzenie czynności inspektorom DIOZ. Na działania funkcjonariuszy policji Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt złoży skargę do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji – opowiadają inspektorzy DIOZ. - Po 5 godzinach nieudolnych prób podjęcia interwencji wraz z policją Inspektorzy DIOZ podjęli decyzję o wyważeniu drzwi opuszczonego domu. W ciągu 15 minut od zgłoszenia na miejscu pojawili się policjanci wraz z 21-letnią właścicielką psa, która dobrowolnie oddała zwierzę. Pies znajdował się w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, bez dostępu do pokarmu ani wody, wypróżniał się w miejscu swojego bytowania, miał skrajnie przerośnięte pazury oraz był skrajnie wychudzony. U suki wyczuwalne były kości żeber, miednicy, kręgosłupa oraz czaszki – dodają.

W związku z bezpośrednim zagrożeniem życia zwierzę zostało właścicielkom odebrane w trybie administracyjnym. Zapewniono mu także niezbędną opiekę w domu tymczasowym. W trakcie oględzin przez lekarza weterynarii stwierdzono u suki m.in. skrajną anemię, zapalenie płuc, skrajną kacheksję (wyniszczenie) oraz zanik tkanki mięśniowej. Zwierzę jest w trakcie diagnostyki, wykonano mu szczegółowe badania krwi, badanie USG i badanie RTG płuc oraz wdrożono stosowne leczenie.

Apelujemy o pomoc, może ktoś z Państwa mógłby podarować suni wysokoenergetyczną karmę lub przekazać darowiznę na pokrycie kosztów jej leczenia? Dotychczasowe koszty opieki weterynaryjnej wyniosły 400 zł. Wpłaty można dokonywać na konto:mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761 tytułem: "suczka ze Świebodzic".

 

Wasze komentarze

dwie lodziary bez mozgu
wtorek, 10.01.2017 21:49 autor: j23
Policja jest od tego by pomagać, na to idą nasze...
wtorek, 10.01.2017 17:51 autor: Kasia
Policja działa w ramach obowiązującego prawa
wtorek, 10.01.2017 17:52 autor: Pozdrawiam
piątek, 20.10.2017 08:39
3
czwartek, 19.10.2017 14:30
czwartek, 19.10.2017 09:19
środa, 18.10.2017 08:22
2
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
MY CENTER
MY CENTER
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Auto Max
Auto Max