komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Gracjana, Bogusława

[FOTO,WIDEO] Razem na dobre i na złe

sobota, 7.10.2017 12:11 , komentarze: 0 , odsłony: 2740
kategorie artykułu:

W sobotę, 7 października o godzinie 11.00 w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości jubileuszowe dwunastu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych dziesięć par ze Świdnicy i dwie pary z Gminy Wiejskiej Świdnica.

W szacownym gronie jubilatów znajduje się jedna para, które świętować będzie diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu, są to: Państwo Zygmunt i Halina Romeccy. Pozostałe pary obchodzić będą swoje złote gody, czyli 50 lat małżeństwa. Są to Państwo: Andrzej i Władysława Cieplińscy, Jerzy i Irena Gaumer, Marian i Regina Kopyciak, Feliks i Anna Liwuś, Ryszard i Halina Pycz, Józef i Zofia Radziwiłko, Hubert i Krystyna Slatan, Adolf i Teresa Sosnowscy, Zygfryd i Barbara Szpak, Jan i Maria Szymaszkiewicz oraz Bolesław i Zofia Wójtowicz.

W uroczystościach uczestniczyła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska i zastępca wójta Gminy Świdnica, Zbigniew Kanicki.

Ceremonia ta, to niezwykły czas nie tylko dla małżonków, ale także dla całych rodzin. Wywołuje wiele wzruszeń, jest miłą okazją do spotkania się z  dawno niewidzianymi członkami rodzin, do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za szczęśliwych małżonków.

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich.

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców miasta Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni poinformować o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego przez jubilatów. Poza aktem małżeństwa konieczne jest okazanie dowodów osobistych obojga małżonków. Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie  o nadanie odznaczeń (ok. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).

Pary małżeńskie, które jubileusz złotych godów mają już za sobą, a dotąd nie otrzymały medali, mogą również otrzymać takie odznaczenia. Na uroczystościach jubileuszowych mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice.

foto/ UM

W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, Prezydent Miasta Świdnicy, Wójt Gminy Świdnica i Wójt Gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia oraz drobne upominki.

Uroczystości uświetnił występ zespołu estradowego Krąg pod kierownictwem Marii i Wojciecha Skiślewiczów. 

 

Wasze komentarze

czwartek, 14.12.2017 08:00
piątek, 15.12.2017 10:12
czwartek, 14.12.2017 20:01
16
czwartek, 14.12.2017 12:31
6
czwartek, 14.12.2017 11:19
1
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius