komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 24 listopada 2017

Flory, Emmy

[FOTO, WIDEO] Wypadek na przejeździe kolejowym

niedziela, 10.9.2017 09:22 , komentarze: 2 , odsłony: 15495
kategorie artykułu:

Każdego roku na przejazdach kolejowych ginie w naszym kraju kilkaset osób. Najczęściej tracą życie przez własną niefrasobliwość. Dlatego już po raz trzeci na przejeździe kolejowym w Jaworzynie Śląskiej odbyła się inscenizacja wypadku auta osobowego, w które uderza pociąg.

W wypadku poszkodowani zostali kierowca samochodu oraz dziecko. Tak mogłaby brzmieć smutna relacja z tego wydarzenia. Na szczęście całe zajście było ćwiczeniami służb ratowniczych: Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Policji, które odbyły się przy okazji Bocznicowania 2017, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej.

W ćwiczeniach wzięły udział służby ratownicze z terenu naszego powiatu, które wykonały czynności polegające na zabezpieczeniu miejsca wypadku i udzielenia pomocy poszkodowanym. Zebrani licznie widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda akcja ratownicza "na żywo".

Wydobywanie rannego z uszkodzonego pojazdu, udzielanie pierwszej pomocy, gaszenie pożaru, kierowanie akcją to tylko niektóre z czynności, jakie wykonywali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci. Wszystko to wzbogacone fachowym komentarzem służyło nie tylko przećwiczeniu praktycznych umiejętności służb, lecz także przekazaniu zebranym widzom zasad bezpieczeństwa oraz zachowania w razie wypadku. Akcja ratownicza trwała ponad pół godziny.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że co roku  w Polsce w zderzeniach z pociągami ginie 300 osób (to dane za 2016 rok). Najczęściej z winy samych kierowców, którzy ignorują znaki, lekceważą opuszczone szlabany i sygnalizację świetlną. Ten niechlubny wynik plasuje nas w czołówce Europy.

Zapraszamy do obejrzenia wideo doba.pl:

 

Wasze komentarze

No fakt. A ja nie mam czym jeździć - hehe
poniedziałek, 11.09.2017 15:53 autor:
poniedziałek, 25.9.2017 08:36
22
środa, 13.9.2017 11:54
62
poniedziałek, 4.9.2017 15:50
poniedziałek, 14.8.2017 09:09
3
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY