Liwia Mistrzynią Polski w ujeżdżeniu

środa, 27.7.2016 10:13 1100 0

Z radością informujemy o wspaniałym, sportowym sukcesie świebodziczanki. 15-letnia Liwia Misztal wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, odbywającą się w dniach 15-17 lipca w Ośrodku Jeździeckim Stragona koło Strzegomia. Liwia zwyciężyła w kategorii ujeżdżenie DK (duże konie) i tym samym została Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych.

Liwia trenuje jeździectwo od I klasy szkoły podstawowej. Konie to jej wielka pasja i miłość. Udział w tegorocznych zawodach był dopiero drugim startem dziewczynki w klasyfikacji ogólnopolskiej – i od razu zakończył się wspaniałym sukcesem.

Nasza amazonka trenuje w stajni Lubiechów pod okiem pani Małgorzaty Święcickiej. Koń zawodniczki to 6 - letnia klacz rasy śląskiej – Tejsi z hodowli Jarosława Święcickiego.

Wielkie gratulacje dla Liwii, życzymy dalszej, tak wspaniałej sportowej kariery, a Świebodzice mogą być dumne z młodych, utalentowanych sportowców, których pojawia się coraz więcej.

źródło: swiebodzice.pl