[ZDJĘCIA Z DRONA, WIDEO] 1600 zawodników na starcie świdnickiego półmaratonu. Triumfatorami Kenijczycy!

sobota, 4.11.2017 11:05 20675 20

Już po raz trzeci w Świdnicy zorganizowany został RST Półmaraton Świdnicki. W tym roku na starcie stanęło 1600 osób. Organizatorom dopisała też pogoda.

Certyfikowana trasa ponad 21 kilometrów została wytyczona tradycyjnie w obrębie samego miasta oraz wsi ościennych: Rynek, Kotlarska, Komunardów, ks. Bolka Świdnickiego, Łukasińskiego, Gdyńska, Parkowa, Saperów, Rzeźnicza, Mieszka I, Miłego Dnia, Śląska, Przyjaźni, Kraszowicka, Opoczka, Bojanice, Burkatów, Bystrzyca Dolna, Przyjaźni, Zielona, Śląska, Stadion OSIR.

Kierowcy muszą się dzisiaj liczyć ze sporymi utrudnieniami. O tym informowaliśmy tutaj: KLIKNIJ

Półmaratonowi towarzyszył, wzorem lat ubiegłych  szereg innych atrakcji, w tym także rywalizacje sportowe. Dla najmłodszych przygotowane zostały biegi na dystansach od 200 metrów do 1800 zorganizowane przez LZS Świdnica. Nieco starsi sportowcy mogli wziąć udział w Dzikiej Piątce.

Aktualizacja: najlepszy czas na chwilę obecną ma ubiegłoroczny zwycięzca, Kimayo Hillary Kiptum Mayo. Z Polaków na szóstej pozycji plasuje się Piotr Holly.

ZWYCIĘZCA KIMAYO HILLARY KIPTUM MAI, czas 1h 4  minuty, 7 sek.

Drugie miejsce Rop Abel Kibet. Czas 1h, 5 minut, 19 sek.

Trzecie miejsce Cherutich Nelson Kipokgei, czas 1h, 7 minut, 13 sek.

Wśród Polaków najlepszy okazał się Piotr Holly, tuż za nim na mecie pojawił się Alan Dobrowolski

Klasyfikacja kobiet:

Pierwsze miejsce OIGO Christine Moraa z czasem 1 h 17 min. 59 sek. Tuż za nią na podium stanęła BARSOSIO Stellah 1h 18 min. 7 sek. Trzecia na mecie pojawiła się Kacser Zita 1h 18 min. 43 sek.

Wśród Polek najlepsza okazała się świdniczanka, Halina Radzikowska, która całą trasę pokonała 1 h 27 min. 12 sek.

Szczegółowe wyniki znajdą Państwo tutaj: KLIKNIJ

Wideo dla Doba.pl: Jarek Borowik