komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 11 grudnia 2017

Damazego, Waldemara

9 edycja festiwalu filmowego Different Point of View

środa, 12.7.2017 13:02 , komentarze: 0 , odsłony: 499
kategorie artykułu:

Specjalistyczne bloki wykładowe oraz warsztatowe, dużo teorii i jeszcze więcej praktyki dla początkowych i zaawansowanych filmowców oraz seria kin plenerowych w 4 miejscowościach – to wszystko składa się na 9 edycję festiwalu filmowego Different Point of View, czyli Inny Punkt Widzenia.

Od 19 czerwca do 28 lipca br., miłośnicy szeroko pojętego filmu, mogą brać udział w bezpłatnym programie festiwalowym przygotowanym przez Fundację Inicjatywa B. Program dedykowany jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z powiatu świdnickiego, gminy Sobótka oraz gminy Mieroszów.

Festiwal rozpoczął się wykładami multimedialnymi: „Kinowe Spotkania Młodych”, w ramach których organizatorzy zaprosili żarowską społeczność szkolną na trzy tematyczne spotkania: „Druga młodość tradycyjnych technik animacyjnych”, „Animacja 3D – Świat przedstawiony we współczesnym filmie” oraz „Film dokumentalny – komentarz rzeczywistości”. Kolejnym punktem programu były warsztaty specjalistyczne, które odbyły się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy: „Filmowa postprodukcja – standardy branżowe”, które poprowadził Patryk Scelina z Paprika FX oraz „Ruch kamery – tradycyjna technologia VS nowinki techniczne”  poprowadzone przez Przemysława Matejko z grupy Filmowa.pl. Ostatnim punktem wykładowo-warsztatowym było spotkanie z wideo-dziennikarzem – Jarosławem Tokarskim, który w teorii i w praktyce unaocznił kunszt dziennikarski w połączeniu z urządzeniami rejestrującymi obraz i dźwięk.

Po kilku blokach praktycznych, bardzo profesjonalnych i ciężko osiągalnych w naszym regionie, przychodzi czas w którym zapowiadamy serię plenerowych pokazów filmowych. Trasa „Oka” w tegorocznej edycji jest bardzo ciekawa, gdyż oprócz corocznego Żarowa i Kalna wybieramy się do Sokołowska oraz Sobótki – to tam znaleźliśmy partnerów, którzy z Nami organizują swoją lokalną odsłonę 9 edycji festiwalu Different Point of View – tłumaczy Tomasz Nycz.

Na najbliższe kino plenerowe, które odbędzie się 14 lipca (piątek), Fundacja Inicjatywa B zaprasza do siedziby Agencji Reklamowej Geospace… Już od godziny 20:00 można, rozgościć się na trawniku, zarezerwować sobie leżak, rozłożyć koc, posłuchać muzyki filmowej oraz odwiedzić stoiska gastronomiczne Naszych przyjaciół. Tuż po 21:30 rozpocznie się projekcja 4 krótkometrażowych filmów fabularnych i potrwa prawie do północy – jak czytamy na stronie organizatora.

Repertuar 9 edycji Different Point of View cechuje różnorodność i pewnego rodzaju odwaga w doborze tematów. Będzie wesoło i dziwnie, a czasami bardzo smutno i kontrowersyjnie. Prezentowane przez Nas filmy, mają drapnąć swoim charakterem, mają zostawić coś po sobie, mają spowodować, że publiczność częściej sięgnie po niestandardowe, niehollywoodzkie produkcje. Na projekcji w Kalnie zaprezentujemy 4 filmy: „Gry”, „Basia z Podlasia”, „Na kredyt” oraz „W krainie jaskrawych zabawek”, o których szerzej możecie przeczytać na wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/682162565303250/ oraz na stronie festiwalu: http://inicjatywab.pl/dpovedycja9/ - tłumaczy Tomasz Nycz z Inicjatywy B.

Wstęp na wszystkie wydarzenia i projekcje jest bezpłatny. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Wsparcie programowe: HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy, Kooperatywa124. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Gdzie: Kalno 46A - Agencja Reklamowa GEOSPACE
Data: 14 lipca 2017
Czas: 21:30-23:30
Wstęp: bezpłatny


 

Wasze komentarze

piątek, 8.12.2017 07:54
poniedziałek, 27.11.2017 09:29
sobota, 4.11.2017 09:47
piątek, 27.10.2017 15:13
czwartek, 26.10.2017 09:14
2
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD