komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 26 czerwca 2017

Jana, Pawla

Bieg Strzegomska Dwunastka już w czerwcu

piątek, 19.5.2017 09:44 , komentarze: 0 , odsłony: 261
kategorie artykułu:

24 czerwca br. - już po raz szósty w Strzegomiu - odbędzie się bieg "Strzegomska Dwunastka - Biegajmy Razem". To jeden z tych biegów, który przyciąga uczestników swoją atmosferą i atrakcyjną trasą, która od ubiegłego roku jest poprowadzona na 6-kilometrowej pętli w pobliżu siedmiu kamieniołomów, gdzie wydobywane jest lokalne bogactwo - strzegomski granit.

To właśnie granit i unikatowe medale zawierające jego elementy oraz trofea z niego wykonane, są dodatkowym magnesem dla uczestników tej imprezy. Przed biegiem na dystansie głównym (12 km) i dodatkowym (6 km) odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach, a wszystkie pociechy otrzymają taki sam medal jak dorośli. Projekt medalu znajduje się poniżej.

Co jeszcze organizatorzy przygotowali dla uczestników? - W poprzednich edycjach ubraliśmy biegaczy w koszulki i spodenki. Tym razem postanowiliśmy zadbać o inne akcesoria biegowe. Każdy uczestnik naszego biegu na dystansie głównym i dodatkowym otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, który będzie zawierał takie przydatne biegaczom przedmioty:

praktyczny plecak (worek), pas na numer startowy oraz bidon sportowy o poj. 550 ml.
W ramach opłaty wpisowej poza wspomnianym medalem i pakietem uczestnicy otrzymują imienny numer startowy, elektroniczny pomiar czasu w wynikiem SMS, napój i ciepły posiłek po biegu - informuje Edward Fedyczkowski, szef biura zawodów.

W tym roku w strzegomskim Rynku zostanie utworzone swoiste "miasteczko biegowe", gdzie będzie możliwość zapoznania się z ofertą partnerów biegu, którzy przygotowują kilka ciekawych atrakcji dla uczestników i kibiców - nikt nie będzie się nudził. Tradycyjnie w Strzegomiu nie zabraknie dobrej muzyki - rozgrzewka dla biegaczy przed biegiem w rytmach Zumby, a w trakcie biegu również dla kibiców. Za mikrofonem - trzeci raz z rzędu - pojawi się dziennikarz redakcji sportowej Radia Wrocław - Janusz Rodziewicz. Profesjonalny komentarz okraszony wysublimowanym dowcipem poniesie się nad strzegomskim Rynkiem.

W ramach biegu rozegrane będą III Ogólnopolskie Mistrzostwa Branży Kamieniarskiej.
Ponadto prowadzone będą klasyfikacje w kategoriach wiekowych co 10 lat, kategoria małżeństw (łączny czas żony i męża w biegu głównym 12 km), klasyfikacja gminy Strzegom.
Nagrody w biegu nie dublują się! Trasa przebiega ulicami miasta i jest urozmaicona. Co prawda nie są to góry ale zupełnie płasko nie jest!

Trasa: http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20160522324981068

Przypominamy, że w biegu wprowadzony jest limit uczestników:

400 uczestników biegu głównego i dodatkowego czyli łącznie na dystansach 6 i 12 km oraz 150 uczestników biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży.
Aktualnie opłata wpisowa wynosi 60 zł, ale dla mieszkańców gminy Strzegom jest ona niższa i wynosi 40 zł. Zachęcamy do udziału w biegach - zapisy zamykamy 20 czerwca.

Linki do zapisów:

12 i 6 km - http://super-sport.com.pl/zapisy/1056-strzegomska-dwunastka-2017.html 

Dzieci i młodzież -

http://super-sport.com.pl/zapisy/1059-strzegomska-dwunastka-2017
-biegi-dzieci-i-mlodziezy.html

W razie osiągnięcia powyższych limitów do dnia 20 czerwca - w dniu biegu NIE BĘDĄ prowadzone zapisy do biegów.

Informujemy, że bieg jest dofinansowany ze środków budżetowych gminy Strzegom oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Partnerem Logistycznym biegu są: strzegomska Piekarnia ARYZTA Polska i restauracja McDonald's.

Partnerem Sportowym biegu jest sklep Decathlon Szczawno Zdrój.

Patronem Honorowym Ogólnopolskich Mistrzostw Branży Kamieniarskiej jest Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej.

 

Wasze komentarze

Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Dywany Dzierżoniow
Dywany Dzierżoniow
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
MY CENTER
MY CENTER
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral