komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 28 czerwca 2017

Leona, Ireneusza

Biegiem dla Mileny! Tam trzeba być!

piątek, 9.6.2017 12:35 , komentarze: 0 , odsłony: 4076
kategorie artykułu:

Już 25 czerwca o godzinie 11.00 w Pożarzysku, gmina Żarów, będzie miał miejsce wyjątkowy trening charytatywny, w którym do wygrania będzie zmywarka ufundowana przez firmę Electrolux. 

Cel jest prosty, zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie Mileny Janowicz, u której w roku 2016 zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Milenka walczy dzielnie i nie poddaje się. Przeszła już operację głowy, cztery cykle chemioterapii wstępnej, sześć tygodni radioterapii, a przed nią jeszcze rok chemii podtrzymującej. 

- Mam na imię Milena i opowiem Wam o mojej dziwnej przygodzie. Pewnego dnia głowa bolała mnie jeszcze bardziej niż zwykle i rodzice pojechali ze mną do szpitala, żeby mądrzy lekarze przepisali na ten ból jakiś lepszy syropek. Śmialiśmy się jak zawsze a mama sprzeczała się ze mną, że tym razem nie będzie lodów w nagrodę. Wiedziałam, że i tak będą. Po badaniu zrobiło się strasznie cicho, tata gdzieś wyszedł a mama… mama bardzo spoważniała. Powiedziała, że czeka mnie wycieczka do stolicy. Ucieszyłam się, bo nigdy nie byłam w Warszawie, ale mama się nie cieszyła i chyba czymś ją w tym szpitalu zarazili, bo oczy zrobiły jej się takie strasznie czerwone. Wycieczka nie była fajna. Pojechaliśmy do szpitala. Pan doktor powiedział w mojej głowie zagnieździł się robaczek, którego trzeba stamtąd wygonić. Później dostałam zastrzyk a jak się obudziłam to nic już nie było takie samo, jak wcześniej. Nie mogłam już rysować, bo moje ręce w ogóle mnie nie słuchały, nie mogłam mówić, chodzić… Dzisiaj jest już lepiej, ale dalej bardzo tęsknię za szkołą, za moją Panią i przyjaciółkami: Emilką i Oliwką. A i jeszcze jedno. Ten robaczek ma bardzo śmieszną nazwę: nowotwór złośliwy wieku dziecięcego medulloblastoma… Trudno wymówić? Jeszcze trudniej wyleczyć - opowiada 9-letnia Milenka.

Na boisko w Pożarzysku zapraszamy w niedzielę, 25 czerwca o godzinie 11.00. Do pokonania biegacze będą mieli dystans 5 i 10 km. Udział w treningu jest płatny i wynosi jedynie 20 złotych. Cały dochód z charytatywnego treningu zostanie przekazany na dalsze leczenie i rehabilitację Mileny. Dzięki tej pomocy będzie mogła nadal cieszyć się dzieciństwem. W „pakiecie startowym” organizatorzy gwarantują kiełbaskę dla każdego uczestnika i moc dobrej zabawy w szczytnym celu. Oprócz treningu sporo atrakcji dla najmłodszych i trochę starszych, a wśród nagród bilety do kina Cinema3D, wejściówki na żarowską pływalnię, drewniane wieszaki na medale wykonane przez „Pracownię Stylu”, talony do sklepu Decathlon, a główną nagrodą będzie zmywarka firmy Electrolux. 

Do wspólnej akcji zapraszają rada sołecka, sołtys wsi Pożarzysko, amatorska grupa sportowa Żarów Biega oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
poniedziałek, 26.6.2017 15:31
poniedziałek, 26.6.2017 13:50
poniedziałek, 26.6.2017 11:03
niedziela, 25.6.2017 09:15
piątek, 9.6.2017 12:35
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
MY CENTER
MY CENTER
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Dywany Dzierżoniow
Dywany Dzierżoniow