Filipiny, Eustachego

Czarni Wałbrzych lepsi od Kłosu Lutomia

wtorek, 12.9.2017 13:16 , komentarze: 0 , odsłony: 158

Kibice Czarnych Wałbrzych przeżywają w tym sezonie bardzo dużo huśtawkę nastrojów, spowodowaną grą własnej drużyny w rozgrywkach A klasy. Tym razem piłkarze Marka Żamojcina podejmowali drużynę z Lutomii.

Goście dojechali na mecz z kilkunastominutowym opóźnieniem i niemal z marszu przystąpili do gry. Pierwsze minuty spotkania wskazywały na to, że będzie to mecz dość wyrównany, jednak z biegiem czasu gospodarze uzyskali optyczną przewagę i zaczęli dominować na boisku. W pierwszej części meczu szczególnie aktywny był Jakub Nowicki. Jego akcje z prawej strony boiska siały postrach w szeregach obronnych przeciwnika. Efektem bardzo pomysłowej gry całego zespołu była seria kilku stworzonych sytuacji podbramkowych w wyjątkowo krótkim czasie. Bramki wisiały w powietrzu.

W 20 minucie pierwsze trafienie zaliczył Maciej Łukasik. Chwilę później do siatki trafia Grzegorz Wroczyński. Jest 2:0. Gospodarze kontrolują przebieg gry. Przed przerwą pomimo wielu szans Wroczyński daje Czarnym trzybramkowe prowadzenie.  Kibice wałbrzyskiej drużyny równie dobrej gry oczekiwali po przerwie.

Niestety po zmianie stron coś w ekipie trenera Żamojcina się zacięło. Już w 57 minucie z rzutu karnego bramki bronionej przez Brzezińskiego trafia Kamil Kuska. Niedługo później na trafienie gości celnym strzałem odpowiada Dawid Gołek. Piłkarz Czarnych popisuje się strzałem z 17 metrów. Piłka po rękach bramkarza przekracza linię bramkową i jest 4:1. Jeszcze w 70 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzenie głową Mateusza Mudzina obronił golkiper gości i dla gospodarzy skończył się mecz.

Kłos Lutomia zaczyna dominować na boisku. W 71 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Tomasza Barańskiego, Kamil Kuska strzałem głową umieszcza piłkę między słupkami. Zaledwie 4 minuty później kontaktowego gola zdobywa Mateusz Poziemski.  Ostatni kwadrans to już frontalny atak  gości. Zespół Kłosu nie potrafił jednak wykorzystać optycznej przewagi  i to drużyna z Wałbrzycha cieszy się ze zdobycia kompletu punktów.

Czarni Wałbrzych - Kłos Lutomia 4:3 (3:0)
20' Łukasik, 21' 41' Wroczyński, 65' Gołek - 57' 71' Kuska, 75' Poziemski