komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 18 października 2017

Juliana, Lukasza

Czerwcowe Pociągi Specjalne

środa, 14.6.2017 08:17 , komentarze: 0 , odsłony: 193
kategorie artykułu:

Po krótkiej nieobecności lokomotywa parowa TKt48-18 powraca na szlaki kolejowe i będzie cieszyć mieszkańców Dolnego Ślaska przez cały długi weekend czerwcowy !

Już w dniu 15 czerwca (czwartek)  zapraszamy do udziału w przejazdach  Muzealnych Pociągów Specjalnych na trasie Wrocław Główny – Wrocław Pracze – Wrocław Główny.
Do dyspozycji podróżnych oddanych zostanie 8 pociągów – Muchobór 1 i 2, Pracze 1 i 2, Główny 1 i 2 oraz Stadion 1 i 2. Pociągi prowadzone będą przez zabytkową polską lokomotywę parową TKt48-18 z 1951 r.

http://muzeumtechniki.pl/parowoz-tkt48-18-wraca-do-wroclawia-pociagi-muchobor-pracze-glowny-i-stadion/ 

17 czerwca (sobota) nasz pociąg, prowadzony przez lokomotywę parową TKt48-18, wyruszy na jeden z najbardziej malowniczych i jednocześnie najbardziej wymagających szlaków kolejowych w Polsce, legendarną linię 286 pociągiem Charlotte !

Pasma Gór Sowich, Gór Kamiennych czy Wzgórz Wyrębińskich – przez które przebiega linia -obfitują w znaczne przewyższenia i doliny, których pokonanie wymagało wzniesienia licznych kolejowych obiektów technicznych. Na nieco ponad 30 kilometrowym odcinku linii zlokalizowano 6 stalowych, kratownicowych mostów, 32 wiadukty i blisko 60 przepustów wodnych. Najbardziej charakterystycznymi obiektami na linii są tunele kolejowe – dwa pod Świerkową Kopą, dwa pod Sajdakiem oraz pod Wołowcem. Podróżni będą mieli również okazję zwiedzić Pałac w Jedlinie-Zdroju, spróbować swoich sił w zjeździe po jednym z najdłuższych torów saneczkowych w tej części Polski oraz zapraszamy do wizyty w pałacowym browarze i restauracji,

Skądinąd wiemy, że dla naszych zacnych pasażerów Pałac Jedlinka przygotował dodatkową atrakcję niespodziankę…

Pociąg Charlotta Jaworzyna Ślaska- Jedlina Zdrój- Jaworzyna Śląska:

http://muzeumtechniki.pl/charlotta-pociag-do-jedliny-zdroj-17-06-2017/

A w związku z peregrynacją naszego składu do Jedliny-Zdroju w dn. 17 czerwca serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Głuszycy, Jedliny-Zdroju oraz Wałbrzycha do udziału w przejazdach naszego składu po legendarnej i malowniczej linii kolejowej 286.

http://muzeumtechniki.pl/sophie-krister-erika-i-julius-muzealne-pociagi-specjalne-w-walbrzychu-jedlinie-i-gluszycy/

 Turnee naszego składu zakończy 18 czerwca ( niedziela) Pociąg Hilbert-  inaugurujący uruchomienie regularnego turystyczne połączenia kolejowego Jaworzyna Śląska - Świdnica -Krzyżowa- Dzierżoniów - Krzyżowa- Świdnica- Jaworzyna Śląska.

Bez wątpienia jest to wydarzenie historyczne, po przeszło 20 latach przerwy pociągi prowadzone przez lokomotywy parowe powróciły od 2015 roku na kolejowe szlaki Przedgórza Sudeckiego. Uruchomianie corocznie tego  połączenia jest wyrazem chęci i dobrej współpracy między samorządami, organizacjami turystycznymi oraz  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. Celem tej współpracy jest aktywna ochrona i promocja dziedzictwa przemysłowego - w tym kolejowego - na terenie historycznego Śląska.  Wakacyjny Pociąg Muzealny to forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin od 1 lipca do 13 września 2017 roku na Dolnym Śląsku. Do Państwa dyspozycji oddajemy dwa pociągi – porannego CZERWONEGO BARONA i popołudniowego HILBERTA.

Wycieczki naszymi pociągami specjalnymi z parowozem umożliwią wszystkim miłośnikom kolejowych podróży zwiedzanie 4 miejscowości - Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy, Krzyżowej oraz Dzierżoniowa. Nasz historyczny skład porusza się po najstarszym fragmencie tzw. Podsudeckiej Magistrali Kolejowej. Jej początki sięgają pierwszej połowy XIX w. W lipcu 1844 r. Towarzystwo Kolei Wrocławsko – Świdnicko – Świebodzickiej oddało do użytku linię łączącą Świdnicę z otwartą rok wcześniej linią kolejową Wrocław – Świebodzice. W następnych dekadach linia była wydłużana by uzyskać swój ostateczny kształt w 1876 r.

Skład pociągu tworzy lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 r. oraz 3 wagony osobowe serii Ci28 z 1928 r.. Podróżni mogą kupić bilet w jedną lub dwie strony,odbyć podróż na całej linii lub tylko pomiędzy wybranymi stacjami. Godziny odjazdów oraz współpraca z lokalnymi samorządami umożliwiają odbycie spaceru śladem zabytków dawnej Świdnicy, Krzyżowej czy Dzierżoniowa.

Przejazd jest realizowany przez spółkę Przewozy Regionalne, w partnerstwie z Urzędem Miasta w Świdnicy, Urzędem Miasta w Dzierżoniowie, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Gminą Świdnica.

http://muzeumtechniki.pl/inauguracja-sezonu-wakacyjny-pociag-muzealny-18-06-2017/

 

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
wtorek, 17.10.2017 13:22
1
wtorek, 17.10.2017 12:52
wtorek, 17.10.2017 11:23
wtorek, 17.10.2017 10:09
wtorek, 17.10.2017 09:58
wtorek, 17.10.2017 09:55
poniedziałek, 16.10.2017 13:32
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
MY CENTER
MY CENTER
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius