komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Flag The World Games w Gimnazjum nr 3

czwartek, 12.1.2017 08:48 , komentarze: 0 , odsłony: 495
kategorie artykułu:

Rok 2017 zapowiada się bardzo ciekawie pod względem sportowym. Będziemy bowiem mieli okazję przyłączyć się do wielkiego, światowego wydarzenia sportowego.
To już w lipcu tego roku we Wrocławiu i w m. in. w Świdnicy pojawią się sportowcy z całego świata, którzy będą ze sobą rywalizować w 31 dyscyplinach sportowych w ramach The Word Games. Na  lodowisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w naszym mieście rozegrane zostaną mecze w hokeju na rolkach, a także zawody w jeździe figurowej. Będzie to już 10 edycja Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które rozgrywane są zawsze w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.  

Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi, znane z propagowania zdrowego
i sportowego stylu życia, również poczuje oddech wielkiego świata sportu i to niebawem. Gimnazjum co rok w styczniu organizowało Międzypokoleniowe Forum Lokalnych Sportowców. Tegoroczna edycja – już IV – ma szczególny charakter, bo wiąże się  z ogromnym wyróżnieniem. Już 23 stycznia o godz. 10.00 w hali sportowej naszej szkoły odbędzie się uroczystość przejęcia Flagi Igrzysk The Word Games.  W ten sposób dołączymy do zaszczytnego grona szkół sportowych, docenianych za swoją działalność.

W święcie tym wezmą udział nie tylko uczniowie świdnickich szkół czy przedszkoli,
ale również goście:  Beata Moskal – Słaniewska – prezydent Świdnicy,  Renata Mauer- Różańska – Honorowy Ambasador TWG, olimpijska mistrzyni w strzelectwie sportowym,
Paweł Rańda – Ambasador TWG, wicemistrz wioślarstwa z Pekinu;  a także przedstawiciele Urzędu Miasta Świdnica, Kuratorium Oświaty, Rady Miasta Świdnica, Komisji Oświaty, prezesi świdnickich klubów sportowych oraz przyjaciele szkoły.

Podczas gali przejęcia Flagi TWG wszyscy goście obejrzą specjalne pokazy sportowe, przygotowane przez uczniów i świdnickich sportowców, poznają też ideę TWG.
Dla dzieci i młodzieży zostanie przygotowane miasteczko sportowe, gdzie będzie można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach nieolimpijskich.

Uroczystość ta jest z  pewnością symbolicznym początkiem wielkiego święta sportu, które będzie miało miejsce m. in. w naszym mieście.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
niedziela, 10.12.2017 17:24
niedziela, 10.12.2017 09:10
sobota, 9.12.2017 09:56
sobota, 9.12.2017 09:55
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Miral
Miral
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA