Gdzie na weekend? Podpowiadają Czytelnicy Doba.pl - rozstrzygnięcie

piątek, 31.7.2015 09:27 4535 0

W piątej odsłonie naszego cyklu "Gdzie na weekend" proponujemy Wam wraz z czytelnikiem Wojtkiem wycieczkę do Podziemnego Miasta Osówka w gm. Głuszyca.

Osówka to pozostałość po ostatnim projekcie trzeciej Rzeszy. Stanowi najbardziej rozbudowany kompleks Riese w Górach Sowich.

- Podziemne miasto to przede wszystkim 4 trasy, dzięki, którym każdy znajdzie coś dla siebie. Do najbardziej spektakularnych należy trasa ekstremalna i ekspedycja Riese. Tu liczy się duża sprawność uczestników. Niezapomniane wrażenia gwarantowane. Dla osób, które jednak cenią sobie spokój i nie dla nich ekstremalne eskapady proponujemy trasę historyczną, w której uczestnicy zwiedzają bunkry, korytarze podziemne, hale i wystawy.  Trasa edukacyjna przeznaczona jest głównie dla dzieci - mówi nasz Czytelnik Wojtek.

Podziemne Miasto Osówka przygotowane jest dla każdego. Bez względu na wiek i przekonania. Dla Polaków jak i obcokrajowców. Dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. 


W podziemiach panuje półmrok oraz jest bardzo wilgotno, jest dosyć zimno a niektóre korytarze są niskie dlatego zaleca się, aby do kompleksu zabrać cieplejsze ubranie. Niektóre trasy nie polecane są osobom cierpiącym na klaustrofobię.

Tajemnicze Podziemne Miasto Głuszyca - Kompleks Osówka jest udostępnione zwiedzającym przez cały rok od poniedziałku do niedzieli oprócz dni:

- pierwszy dzień Wielkanocy
- Święto Zmarłych (1.XI)
- Boże Narodzenie (25.XII)

Podziemia czynne są:
kwiecień- październik 10:18
listopad- marzec 10:16

Jak dojechać?

W podziemiach nawet latem panuje niska temperatura, wskazana ciepła odzież.

Parking strzeżony w godzinach otwarcia obiektu:
Samochód osobowy - 4.00zł
Autokar - 10.00zł

W kasach nie można płacić kartami. Istnieje możliwość wypożyczenia audio przewodnika w języku angielskim, niemieckim i czeskim.

Dzieci do lat 4 z rodzicami tylko na trasie historycznej, bezpłatnie. Dzieci od 5 lat do 10 lat z rodzicami, grupy z opiekunami, na trasie edukacyjnej. Dzieci od 8 lat pod opieką rodziców, grupy z opiekunami, dorosli, na trasie ekstremalnej. Osoby sprawne bez dolegliwosci chorobowych na trasie ekspedycja. 

CENNIK

KONKURS

Dla naszych czytelników posiadamy 14 biletów.
Pierwsze 7 osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytanie konkursowe otrzyma podwójne wejściówki.

Kiedy rozpoczęto prace przy budowie kompleksu Osówka?

Na odpowiedzi czekamy do 5 sierpnia do godz. 22.00. Mejl należy wysyłać na adres: konkursydsw@doba.pl.


W temacie prosimy wpisać: OSÓWKA, w treści swoje imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu.
Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.

Podpowiedzi szukajcie na stronie www.osowka.pl

Cieszy nas, że konkurs się podobał.
Prawidłowa odpowiedź to oczywiście rok 1943.
Prace rozpoczęto w połowie 1943r. Doprowadziły one do powstania ogromnego systemu betonowych korytarzy, umocnień i hal. Cel prac był utrzymywany w tajemnicy. Zdaniem jednych miała to być tajna kwatera Adolfa Hitlera. Inni twierdzą, że budowano hale dla podziemnych fabryk zbrojeniowych do produkcji tajnej broni.

Bilety otrzymują: Patrycja Kierat, Paweł Buczek, Iwona Polak, Katarzyna Darowska, Sebastian Knych, Agnieszka Długosz, Piotr Bogucki.
Bilety prześlemy pocztą.

***

Cykl "Gdzie na weekend" chcemy tworzyć wspólnie z Wami!

Byliście gdzieś, widzieliście coś niesamowitego? Czekamy na Wasze zdjęcia. Ciekawe relacje zostaną zamieszczone a autorzy otrzymają od nas wejściówki do kina Cinema3D.

Zdjęcia należy przesyłać na adres: konkursydsw@doba.pl w temacie wpisując: Weekend.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)