Kolejne sukcesy Patryka Walczuka

poniedziałek, 16.10.2017 13:12 915 0

Mieszkaniec i reprezentant klubu KS Start Strzegom - Patryk Walczuk ponownie udowodnił, że w tym roku jest w świetniej formie. Tym razem zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w kategorii Fitness Plażowe do 174 cm na MP Juniorów w Fitness i Weteranów w Mrozach k. Mińska Mazowieckiego pod Warszawą.

Patryk przypieczętował swój sukces zwycięstwem w kategorii "open", czyli pokonał również zwycięzców w poszczególnych kategoriach wzrostowych, krótko mówiąc został mistrzem mistrzów. Gratulujemy!

Zawody w Mrozach były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata Juniorów w Fitness, które odbędą się w Bistricie w Rumunii w dniach 9-12 listopada br. Będzie to dla Patryka trzeci w karierze występ na zawodach międzynarodowych w randze mistrzowskiej. Dla przypomnienia dodajmy, że w maju 2016 r. Patryk był finalistą Mistrzostw Europy Juniorów w Santa Susanna w Hiszpanii, gdzie zdobył 6. miejsce, a jesienią tego samego roku zdobył również 6. miejsce na Mistrzostwach Świata w Fitness seniorów w Białymstoku.

Występ Patryka na tak prestiżowych zawodach, jakimi są Mistrzostwach Świata Juniorów w Fitness będzie swoistym podsumowaniem jego juniorskiej kariery. Trzymajmy kciuki za strzegomianina, bo ma on duże szanse, aby stanąć na podium, a może i wygrać swoją kategorię.