Medale dla SMS Świdnica na MP w kolarstwie szosowym

środa, 28.6.2017 11:16 1646 0

W niedzielę 25 czerwca 2017 zakończyły się najbardziej prestiżowe mistrzostwa dla polskich kolarzy szosowych, impreza trwała cały tydzień. Walka o biało-czerwoną  koszulkę przeniosła się po paru latach z Dolnego Śląska nad morze, tym razem do GDYNI-KROKOWA. Ubiegłoroczne mistrzostwa, które odbyły się w Świdnicy, wyłoniły Mistrza, godnie reprezentującego Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w RIO.

Rafał Majka, bo o nim mowa, przez cały rok, jeżdżąc w koszulce Mistrza Polski, promował kraj na prestiżowych wyścigach, tourach – między innymi na Tour de France. W Gdyni nie obronił mistrzowskiego tytułu - 261 kilometrowy morderczy dystans po Kaszubach zdziesiątkował wielu wybitnych kolarzy. Dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, placówki prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, była to jednak udana impreza. Junior Adam Kuś ( III klasa LO) został Mistrzem Polski ze startu wspólnego, a Bartosz Klasiński II Vicemistrzem, kolejny junior - Wiktor Richter ( II klasa LO) zdobył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas. Szczęście dopisało też absolwentom świdnickiego SMS-u: ze startu wspólnego w kategorii orlik medale zdobyli: Damian Sławek ( srebro)  i Tobiasz Pawlak ( brąz); w jeździe indywidualnej na czas srebro zdobył Szymon Sajnok ( kategoria orlik) i Maciej Bodnar  (kategoria elita).Akademickim Mistrzem Polski został Alan Banaszek - Mistrz Europy z 2015 roku.

OSIEM mistrzowskich medali, uprawniających do reprezentacji kraju na wielu międzynarodowych imprezach, być może za niedługo wzruszy i zakończy się Mazurkiem Dąbrowskiego, granym na cześć zwycięzcy. Przed nami Mistrzostwa Europy, Świata..... A po światowych wojażach - Adaś i Wiktor - wrócą do szkolnej ławy w Świdnicy.