komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 17 grudnia 2017

Olimpii, Lazarza

Młodzi świdniczanie mają pomysł na „Mój pierwszy milion”

wtorek, 13.6.2017 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 823
kategorie artykułu:

W poniedziałek, 12 czerwca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Zostańcie z nami - miasto i powiat Świdnica” oraz gala wręczenia nagród dla uczestników konkursu „Mój pierwszy milion”.

Program realizowany jest przez Gminę Miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnica. Ma na celu zachęcenie młodych ludzi do pracy i zamieszkania w Świdnicy i okolicach oraz do kształcenia na kierunkach przydatnych na lokalnym rynku pracy. Pierwsza edycja „Zostańcie z nami” skierowana była do uczniów trzecich klas świdnickich gimnazjów.

W konkursie „Mój pierwszy milion” adresowanym do uczniów klas trzecich gimnazjów udział wzięło 128 dziewcząt i chłopców. Jego celem było zwiększenie świadomości ekonomicznej i propagowanie przedsiębiorczości wśród uczniów, dostarczenie im wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających funkcjonowanie w życiu. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym odbyły się warsztaty ekonomiczne, w drugim - gra ekonomiczna w formie testów, natomiast w trzecim młodzież musiała przygotować plakat lub prezentację multimedialną pt. „Twój pomysł na biznes w Świdnicy”. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 36 najlepszych uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów w ramach całorocznego współzawodnictwa. Punkty przyznawane były za:

  • aktywny udział w lekcjach przedsiębiorczości z pomysłem oraz rozwiązywanie zadań dodatkowych podsumowujących zdobytą wiedzę,

  • wizyty w firmach,

  • wizyty w szkołach kolejnego szczebla,

  • udział w pokazowych lekcjach/warsztatach zorganizowanych przez doradców zawodowych w szkołach technicznych, zawodowych, liceach ogólnokształcących,

  • udział w grze ekonomicznej.

 

Wręczono 15 nagród pieniężnych po 600 zł netto każda – 10 ufundował Urząd Miejski w Świdnicy, a 5 - Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Nagrody otrzymali:

- Dawid Janiak – Gimnazjum nr 2

- Elżbieta Tądel – Gimnazjum nr 2

- Anna Klujka – Gimnazjum Rzemieślnik

- Aleksandra Daruk – Gimnazjum nr 2

- Tymoteusz Styczeń – Gimnazjum nr 4

- Tymoteusz Rawicki – Gimnazjum nr 1

- Dominika Rutowicz – Gimnazjum nr 3

- Szymon Kubatek – Gimnazjum nr 3

- Kacper Krawczyszyn – Gimnazjum nr 4

- Stanisław Ciućka – Gimnazjum nr 1

 

- Wiktor Wiercigroch-Gacek – Gimnazjum nr 1

- Nadia Antonowicz – Gimnazjum nr 2

- Patryk  Krekora – Gimnazjum nr 3

- Norbert Bal – Gimnazjum nr 3

- Angelika Chanas – Gimnazjum nr 2

- Laureaci wykazali się dużą kreatywnością, komisja konkursowa oceniała oryginalność i realność pomysłu na biznes, nakład pracy w przygotowanie prezentacji a także umiejętność przedstawienia i obrony swojej koncepcji. Wśród pomysłów młodych świdniczan na swój pierwszy milion pojawiła się m.in.: „Świdnicka galeria fryzur” – salon fryzjerski, który zatrudni lekarza trychologa i barbera, który świadczyć będzie również usługi wyjazdowe i przygotuje specjalne miejsce dla najmłodszych. „Wydrukować biznes” – czyli projektowanie, drukowanie 3D i serwis urządzeń oraz „Agroturystyka w Świdnicy i festiwal truskawek” – to kolejne z propozycji laureatów konkursu. Wybór był niezwykle trudny, gdyż zaangażowanie młodzieży było bardzo duże – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Wyróżniono także 21 uczniów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, m.in.: książki, karnety na basen i do kina.

Więcej szczegółów na temat programu znajduje się na stronie: www.zostancieznami.pl i na facebooku www.facebook.com/zostancieznami/.

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.12.2017 15:23
piątek, 15.12.2017 15:56
piątek, 15.12.2017 09:43
czwartek, 14.12.2017 08:27
środa, 13.12.2017 08:25
wtorek, 12.12.2017 10:46
poniedziałek, 11.12.2017 13:56
1
poniedziałek, 11.12.2017 12:29
9
poniedziałek, 11.12.2017 09:53
1
poniedziałek, 11.12.2017 08:32
1
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica