Młodzi wędkarze z tytułem mistrza Polski!

wtorek, 28.6.2016 13:05 420 0

Drużyna Szkółki Muszkarskiej "Strzegomski Lipień" w składzie: Jakub Kaszub, Adam Krukowski, Bartosz Głód oraz trener-opiekun Stanisław Pomykała zdobyła Drużynowe Muchowe Mistrzostwo Polski Juniorów! Rywalizacja miała miejsce na Bobrze i Kwisie (okręg Jelenia Góra) w dniach 23-25 czerwca br.

Nasz zespół wcześniej wywalczył mistrzostwo okręgu Wałbrzych, co dało możliwość startu w Mistrzostwach Polski Juniorów.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 23 zawodników i 1 zawodniczka. Pogoda dopisała, a nastroje wśród startujących były bardzo bojowe. Po pierwszej turze wędkarze ze strzegomskiej szkółki zajmowali 2. miejsce, druga tura była w ich wykonaniu trochę gorsza, natomiast w trzeciej turze odnieśli pewne zwycięstwo. W klasyfikacji końcowej młodzi strzegomianie zajęli 1. miejsce i tym samym zwyciężyli w mistrzostwach Polski.

- Radość i niedowierzanie, że jesteśmy najlepsi. Gratulujemy tego sukcesu naszym chłopcom i życzymy kolejnych zwycięstw - podkreśla Tadeusz Chmieliński, prezes strzegomskiego koła.