Mocny rywal na starcie

wtorek, 3.10.2017 08:00 835 0

W niedzielę swoją walkę w III lidze rozpoczęli koszykarze Franc Gardiner Polonii Świdnica. W pierwszym meczu świdniczanie zmierzyli się z doświadczonym i dodatkowo wzmocnionym w tym sezonie zespołem MKS Basket Szczawno - Zdrój.

Początek meczu to wzajemne badanie się obu zespołów. Pod koniec pierwszej kwarty zawodnicy ze Szczawna - Zdroju zdołali jednak uzyskać kilku punktową przewagę i partia zakończyła się wynikiem 15:9. Początek drugiej odsłony to zastój w grze świdnickiego zespołu i ucieczka rywali na 20-punktowe prowadzenie. Walka i determinacja naszych zawodników pozwoliły jednak zbliżyć się do drużyny gospodarzy i po kilku celnych rzutach z dystansu podopieczni Mieczysława Młynarskiego na przerwę schodzili ze stratą zaledwie 7 punktów.

Druga połowa to już wyrównana gra obu zespołów, przeplatana lepszymi momentami po każdej ze stron. Górą okazali się jednak koszykarze MKS Basket Szczawno - Zdrój, którzy cały mecz wygrali wynikiem 71-57.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Tomasz Biernat, Andrzej Słobodzian, Grzegorz Poradzisz, Artur Pełka, Grzegorz Kaczmarczyk, Kamil Ozga, Kuba Kołodziej, Michał Magyar, Damian Sieńko, Kacper Hałdać, Dawid Wrona, Piotr Cisek, Lucjan Okraszewski. W drużynie Franc Gardiner Polonia Świdnica zabrakło pierwszego rozgrywającego - Mateusza Sobonia.

Niedzielne, inauguracyjne spotkanie pokazało, że przed świdnickimi koszykarzami stoi nie lada wyzwanie. Teraz „Zieloni” przygotowują się do kolejnego, bardzo trudnego pojedynku z ubiegłorocznym zwycięzcą naszej grupy w III Lidze - drużyną Chromika Żary. Mecz w sobotę [7 października] w Żarach o godz. 17.00