Nieudana pogoń Polonistów

wtorek, 25.10.2016 08:57 1190 0

Nie udał się wyjazd Prakto Polonii Świdnica do Lubina. Świdnicka drużyna musiała uznać wyższość gospodarzy, którzy w ubiegłym sezonie zajęli 3. miejsce w rozgrywkach, kwalifikując się w ten sposób do ogólnopolskich turniejów półfinałowych.

Świdniczanie słabo rozpoczęli spotkanie pozwalając Lubinowi na prowadzenie 12:2 już w pierwszych fragmentach meczu. Również kolejne minuty nie przyniosły poprawy gry świdnickiej drużyny. Dopiero w czwartej kwarcie Poloniści za sprawą rzutów 3 punktowych zniwelowali 20 punktową stratę do 6 oczek, jednakże dobrze dysponowani tego dnia zawodnicy SMK Lubin skutecznie odparli ofensywę przyjezdnych i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 70:56.

Już w sobotę o godzinie 15:00, tradycyjnie na Hali Sportowej na Zawiszowie, po raz czwarty Prakto Polonia Świdnica będzie gościć u siebie, tym razem drużynę PGE Turów Zgorzelec, która do tej pory przegrała tylko jeden mecz. W skład drużyny wchodzą młodzi podopieczni Mirosława Kabały, w przeszłości zawodnika Anwilu Włocławek czy Śląska Wrocław. Należy do nich m.in. Michał Lichnowski, mający za sobą debiut w Tauron Basket Lidze.

Start drużyny nie byłby możliwy bez wsparcia Urzędu Miasta w Świdnicy i Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sponsorami drużyny Prakto Polonia Świdnica są marka Prakto firmy Franc Gardiner, SONEL S.A., Domino Sp. j., Mo-bruk S.A, Region Fakty, Tama, Wektor i Almar Sport. Patronem medialnym zostały RegionFakty, Doba.pl, Aktywna Świdnica, DAMinfo.pl oraz Dzierżoniowski Tygodnik Powiatowy. Organizatorem rozgrywek zespołu w III lidze koszykówki jest Stowarzyszenie Basket Świdnica.

SMK Lubin – Prakto Polonia Świdnica 70:56 (22:14, 20:13, 15:11, 13:18)

Lubin: Dworniak 18, Macowicz 12, Jaworski 11, Olejniczak 10, Skiba 8, Markowicz 7, Botuszyn 2, Skibiński 2, Szkoła 0
Świdnica: Sieńko 13, Soboń 12, Słobodzian 8, Kaczmarczyk 5, Kurpiel 5, Olszewski 4, Tworzydło 4, Ozga 3, Bielawski 2, Bielawski, Biernat, Majcher, Szpak