komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 12 grudnia 2017

Dagmary, Aleksandra

Nowy rok, nowe inwestycje

wtorek, 10.1.2017 14:05 , komentarze: 0 , odsłony: 247
kategorie artykułu:

Rewitalizacja kolejnych budynków w mieście, budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego, nowe ścieżki rowerowe i chodniki, przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych, modernizacje i remonty dróg, termomodernizacja żarowskiej podstawówki, rozbudowa przedszkola miejskiego i zakup kolejnego nowego samochodu dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

W tym roku na najważniejsze inwestycje planuje się wydać ponad 20 milionów złotych. Będą one sukcesywnie realizowane w 2017 roku, a niektóre z nich zapewne jeszcze kontynuowane w następnym roku. Na część z nich są już oficjalnie przyznane środki finansowe, które gmina pozyskała w ramach wniosków unijnych. O planach na nowy rok mówił burmistrz Leszek Michalak w czwartek, 5 stycznia podczas tradycyjnego już spotkania noworocznego.

Nie zabrakło także podsumowania najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w 2016 roku. - Z pewnością był to rok intensywnej pracy na rzecz naszych mieszkańców. Podjęliśmy wiele ważnych decyzji, zrealizowaliśmy kolejne przedsięwzięcia i inwestycje, które będą kontynuowane także w następnych latach. Pozyskaliśmy kolejne środki pozabudżetowe na zadania inwestycyjne, których realizacja rozpocznie się w 2017 roku. To był także kolejny rok wzrostu budżetu i rozwoju gospodarczego. Po raz pierwszy w historii naszej gminy rok 2016 zamknęliśmy dochodami w wysokości ponad 50 milionów złotych. Był to także rok składania wniosków unijnych i podpisywania pierwszych umów. Rok 2017 będzie to czas uruchomienia dotacji unijnych na przebudowę naszego miasta. Nie możemy także zapominać o rozwoju kulturalnym naszej gminy. A w tej sferze działo się bardzo dużo dobrego. Imprezy kulturalne i sportowe, turnieje, uroczystości i wyjątkowe jubileusze. Było w czym wybierać - podsumował burmistrz.

Spotkanie noworoczne było także okazją do rozstrzygnięcia konkursu "Sportowe Indywidualności gminy Żarów. Burmistrz Leszek Michalak uhonorował najlepszych sportowców, a Tomasz Pietrzyk zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przyznał nagrody specjalne oraz tytuł "Przyjaciela Roku" firmom: Electrolux Polska oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park".

Wspólne spotkanie zakończył toast i życzenia noworoczne, które zgromadzonym gościom składali burmistrz Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
niedziela, 10.12.2017 17:24
niedziela, 10.12.2017 09:10
sobota, 9.12.2017 09:56
sobota, 9.12.2017 09:55
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Auto Max
Auto Max
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica