komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 20 września 2017

Filipiny, Eustachego

Okiem Młodych 2018: startuje nabór filmów konkursowych!

środa, 6.9.2017 08:17 , komentarze: 0 , odsłony: 149
kategorie artykułu:

Emocje po jubileuszowej, dziesiątej edycji nie opadły jeszcze od finału w czerwcu, a tymczasem organizatorzy ogłaszają początek naboru filmów do przyszłorocznego, jedenastego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji Festiwalu jury w składzie: Dorota Wardęszkiewicz, Karolina Bielawska oraz Katarzyna Mąka-Malatyńska przyznało Grand Prix „Złote Oko”, którą otrzymał Jakub Radej za film „Proch”. Nagrodę Specjalną kapituła przekazała Stanisławowi Cuske za film „Wyścig”. Jury wyróżniło również ‘Prezent’ Sylwii Rosak i ‘Olbrzyma’ Marcina Podolca. Natomiast statuetkę „Młode Oko” za wygraną w Konkursie Młodzieżowym jury w składzie: Emi Buchwald, Katarzyna Boratyn oraz Jan Pelczar przyznało „Pani Renie od aniołów” Aleksandry Folczak, która zdobyła również Nagrodę Publiczności. Warto wspomnieć również o nazwiskach nagrodzonych podczas poprzednich edycji Festiwalu. Byli to między innymi: Bartosz Kruhlik, Piotr Sułkowski, Grzegorz Zariczny, Marta Prus, Marcin Podolec czy Emi Buchwald, tworzący obecnie mocną część polskiego rynku kinematografii dokumentalnej.

Dziesiąta edycja „Okiem Młodych”, dzięki zmianie terminu z września na czerwiec, obfitowała w pokazy zaplanowane w otwartych przestrzeniach, co dodatkowo ociepliło klimat świdnickiego Festiwalu. Podtrzymując założenie wyjścia poza salę teatralną, jedenastą edycję organizatorzy zaplanowali na kwiecień przyszłego roku. Już teraz znamy szczegóły dotyczące naboru filmów  do konkursów - czas przeznaczony na przesłanie zgłoszeń będzie znacznie dłuższy niż zwykle. To ukłon w stronę tych, którzy aktualnie pracują nad swoim filmem lub dopiero planują rozpocząć działanie. Twórcy mogą przesyłać swoje krótkie metraże dokumentalne od początku września aż do 14. lutego 2018 r.

„Okiem Młodych” to festiwal, którego trzonem są dwa konkursy. Pierwszy z nich -Konkurs Główny, skierowany jest do twórców (amatorów, studentów szkół filmowych etc.) zarówno z Polski, jak również z zagranicy; którzy nie ukończyli 30. roku życia. Po raz trzeci w Konkursie Młodzieżowym swoich sił mogą spróbować także amatorzy do 21. roku życia. Czas trwania filmów zgłaszanych do konkursów nie może przekraczać 30 minut. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.okiemmlodych.pl/nabor/.

Jak wygląda harmonogram konkursów? Od teraz do 14. lutego przyszłego roku organizatorzy przyjmują zgłoszenia od twórców. Po tym terminie komisja wyselekcjonuje najlepsze tytuły i do 28. lutego ogłosi je w swoich kanałach społecznościowych. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www oraz fanpage’a‘Okiem Młodych.

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się w Świdnicy między 18 a 22 kwietnia 2018 r. Na Festiwal zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.9.2017 13:00
poniedziałek, 18.9.2017 11:10
niedziela, 17.9.2017 13:13
piątek, 15.9.2017 15:29
wtorek, 5.9.2017 10:37
Miral
Miral
MY CENTER
MY CENTER
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Auto Max
Auto Max
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Dywany Dzierżoniow
Dywany Dzierżoniow
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica