Relacja z meczu III ligi kobiet

poniedziałek, 2.10.2017 09:05 1145 0

W niedzielę 1 października kolejny mecz ligowy rozegrały seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Świdnica, a rywalem był EKS Kolektyw Radwanice. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Polonistek, dzięki czemu nasze reprezentantki uplasowały się na 2 miejscu w tabeli III ligi dolnośląskiej. Świdniczanki do tej pory spisują się rewelacyjnie, przegrały jedynie jeden mecz, a w pięciu ostatnich kolejkach schodziły z boiska  niepokonane.

Od pierwszej minuty biało-zielone grały bardzo ofensywnie, przejęły błyskawicznie inicjatywę i długo utrzymywały się przy piłce. Polonistki szybko wyszły na prowadzenie, bo już w 8 minucie bramkę zdobyła Kamila Kosior. Ta sama zawodniczka drugi raz wpisała się na listę strzelców w 23 minucie pokonując bramkarkę Kolektywu.

Druga połowa nie zmieniła przebiegu spotkania. Gospodynie ograniczały się do rozbijania ataków a próby wyprowadzania kontr były szybko zatrzymywane przez dobrze grającą świdnicką defensywę.  Dobrze dysponowane tego dnia podopieczne Damiana Błaszczyka w pełni kontrolowały przebieg spotkania, lepiej operowały piłką i stworzyły wiele sytuacji bramkowych, które na gole zamieniły Paulina Leśniak oraz po raz trzeci tego dnia Kamila Kosior.

Skład: Maciejewska Lidia, Sorota Dominika, Klasa Ewa, Furmaniuk Joanna, Morąg Julia, Kassan Gabriela (52’ Wełyczko Dorota), Leśniak Paulina, Furmankiewicz Julia, Kosior Kamila, Garbacz Monika, Sochacka Dominika (60’ Hajduk Aleksandra)