Remis III ligi Kobiet Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS POLONIA ŚWIDNICA

poniedziałek, 25.9.2017 10:48 1098 0

W niedzielne popołudnie na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy kolejnego rywala podejmowały seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Świdnica. Po czterech kolejkach III ligi świdniczanki zajmowały czwartą lokatę a ich przeciwniczki piątą. Wszystko więc zapowiadało ciekawą rywalizację i trudne zadanie dla naszego zespołu.

Niestety biało-zielone nie weszły dobrze w mecz. Początek był bardzo nerwowy i chaotyczny w wykonaniu naszej drużyny i przyczyniło się to do utraty pierwszej bramki.

Naszym dziewczętom nie pozostało nic innego jak przyspieszyć swoją grę, poprawić dokładność i tempo aby odrobić straty. Z minuty na minutę świdniczanki coraz bardziej przejmowały inicjatywę. Świetnych okazji nie wykorzystały Kamila Kosior oraz Julia Furmankiewicz. Na szczęście udało się to kilka minut później, gdy Kamila Kosior strzałem z dystansu pokonała bramkarkę z Bierutowa. Niestety do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni Polonistki zeszły przy stanie 1:1.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się zupełnie inaczej, to nasze zawodniczki od pierwszej minuty przejęły inicjatywę i kontrolowały przebieg gry. Szybko przełożyło się to na kolejne zdobycze bramkowe. Najpierw Kamila Kosior wyprowadziła zespół na prowadzenie wykorzystując błąd defensorki Bierutowa i po raz kolejny wpisała się na listę strzelców. Następne trafienia były autorstwa Pauliny Leśniak oraz Moniki Garbacz, która zdobyła czwartą i piątą bramkę.

Damian Błaszczyk (trener): „Bardzo się cieszę, że trzy punkty zostały w Świdnicy. Po trzech wyjazdach wreszcie mogliśmy zgarnąć pełną pulę na własnym stadionie. Dziękuję swoim zawodniczkom za zaangażowanie i wolę walki. Myślę, że było to w pełni zasłużone zwycięstwo choć nie przyszło wcale łatwo. W dalszym ciągu musimy pracować nad błędami, które powielamy praktycznie w każdym meczu. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu ligowym, który za tydzień rozegramy w Radwanicach”

Skład: Maciejewska Lidia (65’ Samborska Natalia), Sorota Dominika, Furmaniuk Joanna, Klasa Ewa, Kassan Gabriela (35’ Simlat Sylwia), Kozak Sandra (55’ Wełyczko Dorota), Leśniak Paulina, Garbacz Monika (70’ Hajduk Aleksandra), Sochacka Dominika, Kosior Kamila, Furmankiewicz Julia