komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 22 października 2017

Halki, Filipa

Strzegomskie spotkania z teatrem

wtorek, 4.4.2017 08:18 , komentarze: 0 , odsłony: 549
kategorie artykułu:

Tegoroczne Strzegomskie Spotkania z Teatrem rozpoczął turniej wiedzy o teatrze z udziałem klas 4-6 szkół podstawowych. W tym roku do udziału w intelektualnych zmaganiach zgłoszone zostały trzyosobowe drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzy, Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszowa, Rogoźnicy, Stanowic i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 ze Strzegomia. W jury zasiadła w tym roku Pania Katarzyna Wójcik, Pan Cezary Włodarczyk oraz Pan Tomasz Smagłowski. Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki, jury oceniało wiedzę uczestników, zdolności plastyczne, którymi wykazano się podczas zaprezentowania własnoręcznie zrobionej pacynki oraz zdolności teatralne, którymi uczestnicy wykazali się podczas dwóch scenek teatralnej oraz pantomimicznej. Uczestników konkursu powitała Pani Bożena Bojanowska- Czuk dyrektor SCK, dziękując za zainteresowanie niełatwym tematem oraz za pracę włożoną w przygotowania. Konkurs odbywał się w sali widowiskowej SCK, w miejscu specyficznym i bardzo tematycznym. Tegoroczny turniej zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie, wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami oraz upominkami w postaci książek. Gratulujemy dzieciom i nauczycielom, którzy przygotowali drużyny i życzymy dalszych sukcesów.

Drugi dzień Strzegomskich Spotkań z Teatrem był również pełen emocji, w sali widowiskowej SCK zobaczyć mogliśmy na scenie ponad 60 dzieci z 11 placówek Miasta i Gminy Strzegom. Wykonawcy prezentowali na scenie utwory znanych poetów. Jak zawsze mogliśmy liczyć na liczne zgromadzoną publiczność, która nagradzała wszystkich gromkimi brawami. Na zakończenie konfrontacji wszyscy artyści otrzymali dyplomy oraz maskotki.

Dniem wzbudzającym najwięcej emocji podczas tegorocznej edycji Strzegomskich Spotkań z Teatrem był spektakl dla dzieci „Władca skarpetek” w wykonaniu artystów z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Dwa spektakle obejrzało łącznie ok. 600 dzieci z Miasta i Gminy Strzegom oraz z przedszkoli i szkół z  gmin ościennych. Wspaniały kontakt aktorów z dziecięcą widownią i oryginalna scenografia wzbudziły zachwyt i entuzjazm najmłodszych. Artyści obiecali dzieciom, że wrócą za rok z równie dobrym spektaklem.

Przygoda z teatrem dobiegła końca. Ostatnim punktem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W świecie baśni”. W piątek w godzinach porannych zostały wręczone nagrody za najlepsze prace plastyczne. Zostało nagrodzonych dziewięć osób. Laureatami tegorocznego konkursu byli : I miejsce Andrzej Rachwalik z Zespołu Szkół Specjalnych, II miejsce Hanna Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, III miejsce zajęła Maja Kalitan ze Szkoły Podstawowej w Olszanach. Jury postanowiło również przyznać sześć wyróżnień dla Wiktorii Bodnar, Roberta Sordyla, Wiktora Lenio, Mai Balcerowskiej, Adrianny Michelli oraz Wiktorii Kordy. Dzieci w towarzystwie swoich opiekunów odebrały piękne nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor SCK. Dzieci miały czas na wspólne rozmowy i wymianę zdań przy słodkim poczęstunku. Oryginalne, niezwykle barwne i pomysłowe prace można podziwiać w holu SCK. Serdecznie zapraszamy !

Tegoroczna edycja Strzegomskich Spotkań z Teatrem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i dostarczyła wiele satysfakcji wszystkim wykonawcom, opiekunom i organizatorom. Pięknie wszystkim dziękujemy.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.10.2017 12:54
poniedziałek, 9.10.2017 12:19
poniedziałek, 2.10.2017 08:47
poniedziałek, 25.9.2017 13:16
poniedziałek, 18.9.2017 13:00
poniedziałek, 18.9.2017 11:10
niedziela, 17.9.2017 13:13
piątek, 15.9.2017 15:29
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
MY CENTER
MY CENTER
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY