Termomodernizacja świetlicy w Witoszowie Dolnym

sobota, 25.2.2017 09:39 353 0

Do końca sierpnia br., zgodnie ze specyfikacją przetargową planowane jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku użyteczności publicznej- świetlicy w Witoszowie Dolnym. Oferty przetargowe można składać do dnia 10.03.2017 r. do godziny 10.00.

Prace związane z termomodernizacją obejmować będą:

1) roboty rozbiórkowe zewnętrzne i wewnętrzne,

2) docieplenie ścian i fundamentów styropianem,

3) docieplenie stropów wełną mineralną,

4) wykonanie elewacji zewnętrznej budynku,

5) wykonanie sufitów podwieszanych z płyt G-K,

6) rozebranie dachu świetlicy,

7) montaż nowych dźwigarów kratownicowych,

8) wykonanie nowego pokrycia dachu z papy termozgrzewalnej i blachodachówki wraz z obróbkami blacharskimi, rynnami i rurami spustowymi,

9) montaż konstrukcji wsporczych pod panele fotowoltaiczne,

10) montaż paneli fotowoltaicznych na dachu wraz z wykonaniem podłączeń do rozdzielnic,

11) montaż rozdzielnic elektrycznych,

12) wykonanie nowej instalacji elektrycznej w kotłowni wraz z osprzętem,

13) montaż powietrznej pompy ciepła wraz z osprzętem,

14) wymiana instalacji CO w budynku wraz z grzejnikami,

15) wykonanie przewodów wentylacyjnych.

 

Zadanie realizowane będzie z wykorzystaniem środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Termin zakończenia prac, w przypadku wyłonienia wykonawcy planowany jest na koniec sierpnia 2017 r.

W 2011 r. projektem termomodernizacji objęto budynek Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Wykonano m.in. wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, docieplenie dachu i ścian budynku wraz z nową elewacją i usprawnieniem instalacji grzewczej i instalacji c.w.u. Ponadto wykonano doziemną instalację cieplną wraz z modernizacją węzła cieplnego w kotłowni zasilającej Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Wartość zrealizowanych prac wyniosła 587,4 tys. zł. Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 stanowiła kwota 227,5 tys. zł.

– Docieplenie obiektów użyteczności publicznej: placówek oświatowych i świetlic, to oszczędność dla samorządów na kosztach energii, a co się z tym wiąże mniejsza emisja dwutlenku węgla i dbałość o ekologię. Dla uczniów to lepszy komfort nauki, a dla mieszkańców gminy wyremontowane miejsca użyteczności publicznej z pewnością przyczynią się do rozwijania oddolnych inicjatyw – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)