komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 15 grudnia 2017

Niny, Celiny

Wzmożone działania policji

czwartek, 15.6.2017 10:36 , komentarze: 0 , odsłony: 3337
kategorie artykułu:

Przed nami wydłużony  weekend i związany z nim czas wyjazdów. Wzrost liczby uczestników ruchu na drogach niesie ze sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób z nich korzystających. Dlatego, jak zawsze w tym czasie, na drogach powiatu zwiększona liczba policjantów, czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanci przede wszystkim będą sprawdzać prędkości i trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Działania „Boże Ciało 2017 " rozpoczęły się w środę, 14 czerwca od godziny 06.00 i potrwają do 18 czerwca do godziny 22.00.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków.Podczas tegorocznego długiego weekendu , tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci z drogówki. Już od środy na drogach powiatu lipskiego funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Funkcjonariusze będą reagować na każde niewłaściwe i niezgodne z przepisami zachowania.

Znaczna część osób w tych dniach wybierze się w podróż samochodem. Miejmy na uwadze, że w czwartek przypada święto Bożego Ciała. W związku z tym w wielu miejscowościach odbędą się procesje. Przed wyjazdem sprawdźmy jak będzie przebiegała procesja aby wybrać inną trasę. Do wyjazdu przygotujmy również samochód poprzez sprawdzenie stanu ogumienia, hamulców. Zadbajmy aby w aucie znajdowała się apteczka pierwszej pomocy, gaśnica oraz trójkąt. Nie zapominajmy aby zabrać ze sobą dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz ubezpieczenie). Jeśli podróżuje z nami małe dziecko pamiętajmy o foteliku.

Kierujący samochodami ciężarowymi o d.m.c powyżej 12 ton powinni pamiętać o obowiązujących ograniczeniach ruchu:
-14 czerwca w godz. 18:00-22:00
-15 czerwca w godz. 08:00-22:00
Zanim wyjedziemy z domu pomyślmy także o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest…życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.
Świdniccy policjanci życzą, aby okres ten upłynął Państwu bezpiecznie i zapewniamy, że Policja dołoży ze swej strony wszelkich starań, aby tak właśnie było. 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 11.12.2017 15:15
środa, 13.12.2017 14:18
wtorek, 12.12.2017 14:26
6
wtorek, 12.12.2017 11:20
3
wtorek, 12.12.2017 10:07
4
Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra